Комунальне некомерційне підприємство "Тростянецька міська лікарня" Тростянецької міської ради

Вірусна пневмонія: який головний симптом

Фото без описуУ яких випадках потрібно терміново викликати швидку допомогу

Більшість пневмоній, які реєструють лікарі – бактеріальної природи. Тобто, викликані бактеріями, які атакували легені. Розвивається бактеріальна пневмонія або самостійно, або як ускладнення вірусної. У незапущених випадках і при ранній діагностиці бактеріальна пневмонія успішно лікується антибіотиками і не є небезпечною для життя. Чого не скажеш про вірусну пневмонію. Детальніше про неї розповість терапевт Валентина Андрейченко.

Причини вірусної пневмонії

Вірусна пневмонія – це запалення легенів, викликане вірусами. Найчастіше вірусом грипу – підтип A і B, парагрипу (зустрічається у дітей) і респіраторно-синцитіальним вірусом (РСВ). З такими видами вірусу лікарі стикаються досить часто, тому тактика лікування визначена давно і чітко. Але є вірусні пневмонії, викликані непередбачуваними і небезпечними вірусами: аденовірусами, метапневмовірусом, вірусом "атипової пневмонії" і коронавірусами. При зараженні такими вірусами, перебіг і результат хвороби не можна спрогнозувати. Основною особливістю вірусної пневмонії, викликаної нетиповими вірусами, буди стрімка течія. Людина згорає буквально на очах.

Найчастіше віруси атакують людей зі зниженим імунітетом, які перенесли різні захворювання, дітей до 5 років і людей похилого віку.

Симптоми і діагностика вірусної пневмонії

Вірусна пневмонія передається повітряно-крапельним шляхом. Хвороба розвивається, як звичайне ГРВІ: підвищується температура, виникає слабкість, млявість, апатія, озноб, біль у м'язах, втрата апетиту, іноді може бути кашель (різної інтенсивності). Один з головних симптомів вірусного захворювання – тахікардія і задишка, часте дихання. До речі, іноді тільки по задишці і можна запідозрити саме вірусну пневмонію. Якщо вранці задишка була незначною, а в обід людині вже дуже важко дихати, – терміново викликайте швидку. Адже це означає, що вірус дуже агресивний і "захоплює територію" з неймовірною швидкістю.

Діагностувати пневмонію – і вірусну, і бактеріальну – можна тільки за допомогою рентгена легенів. Не флюорографії, а саме рентгена! Чим раніше лікарі поставлять правильний діагноз, тим швидше буде розпочато лікування. Тому при будь-яких перерахованих вище симптомах терміново звертайтеся до лікаря.

Лікування вірусної пневмонії

Несвоєчасне діагностування або затягування походу до лікаря може викликати ускладнення захворювання. В ослаблений вірусом організм може проникнути бактеріальна інфекція і тоді лікування буде більш серйозним. Ускладненнями вірусної пневмонії можуть бути: набряк легенів, плеврит, респіраторний дистрес-синдром і т.д. У важких випадках, всупереч всім зусиллям лікарів, врятувати хворого не вдається.

При неускладнених формах вірусної пневмонії лікування проводитися вдома. Полягає воно в прийомі противірусних препаратів і ліків, спрямованих на зниження симптомів (спреї в ніс, препарати від кашлю, жарознижуючі і т.д.).

Ускладнені форми вірусної пневмонії лікуються тільки в стаціонарі під контролем лікаря.