5 травня Всесвітній день гігієни рук
Ми щорічно відзначаємо 5 травня Всесвітній день гігієни рук. Ця дата нагадує нам про важливість правильної гігієни рук у попередженні різноманітних захворювань. Саме просте миття рук може значно знизити ризик розповсюдження багатьох захворювань, включаючи інфекції.
Гігієна рук включає в себе процедури, спрямовані на усунення забруднень, бактерій та мікроорганізмів зі шкіри рук. Ця процедура важлива не лише в сфері охорони здоров’я, але і в повсякденному житті.
Як правильно мити руки?
- Змочіть руки водою.
- Нанесіть достатню кількість мила, щоб покрити всі поверхні рук.
- Ретельно потріть долоні.
- Розітріть тильну поверхню кистей однієї долоні в долоню і навпаки.
- Потріть долоні з переплетеними пальцями.
- Складіть пальці у замок і ретельно потріть кінчики.
- Окремо потріть великі пальці рук.
- Круговими рухами зімкнутими пальцями потріть одну та другу долоні.
- Змийте мило під проточною водою.
- Витріть руки одноразовим рушником.
Також для забезпечення гігієни рук використовуйте антисептик. Засіб потрібно нанести на долоню та ретельно його розподілити, звертаючи увагу на обробку шкіри між пальцями. Дайте руці висохнути. Антисептик на спиртовій основі – найкращий спосіб щоденного захисту рук.
Нагадуємо, що дотримання гігієни рук – це простий та дієвий спосіб захисту від інфекцій та захворювань. Слідкуйте за гігієною своїх рук та бережіть своє здоров’я та здоров’я інших.
Ми щорічно відзначаємо 5 травня всесвітній день гігієни рук.. Ця дата нагадує нам про важливість правильної гігієни рук у попередженні різноманітних захворювань. Саме просте миття рук може значно знизити ризик розповсюдження багатьох захворювань, включаючи інфекції.
Дата 5.05 символізує по 5 пальців на кожній руці людини. Знаючи про те, що брудні руки – джерело захворювань, нас привчають їх мити з дитинства з милом. Але не у всіх країнах дотримуються такої гігієни. У деяких країнах Африки та Азії миття рук є рідкістю. В одному випадку причина цього – відсутність води, в іншому – відсутність гігієнічної культури. Результат – висока смертність від інфекційних захворювань.
Через забруднені руки можна заразитися самому, а також поставити під загрозу зараження інших людей різними кишковими інфекціями, грипом, пневмонією, гельмінтозами, гепатитом А, грибковими захворюваннями, холерою, черевним тифом.
Через забруднені руки хвороботворні мікроорганізми потрапляють на продукти харчування, в воду, на предмети побуту і надалі можуть стати причиною хвороби.
Насправді тримати руки в чистоті досить просто, найскладніше – не забувати робити це. Дезінфікуючі лосьйони і гелі з вмістом спирту ефективні у знищенні бактерій і вірусів, але вони діють найкращим чином при видаленні невидимою бруду. Видимий бруд потрібно змивати тільки водою з милом.
Цей день покликаний не тільки нагадати нам про необхідність мити руки, але коли і як правильно проводити цю не складну процедуру.
КОЛИ:
– при поверненні додому з вулиці;
– після рукостискань;
– після поїздки в громадському транспорті;
– після відвідування туалету;
– перед їжею;
– перед використанням контактних лінз;
– перед обробкою ран;
– перед прийомом ліків;
– після роботи на комп’ютері;
– після контакту з хворою людиною;
– після контакту з тваринами.
ЯК:
– мити руки з милом не менше 10-15 секунд;
Змочіть руки водою.
Нанесіть достатню кількість мила, щоб покрити всі поверхні рук.
Ретельно потріть долоні.
Розітріть тильну поверхню кистей однієї долоні в долоню і навпаки.
Потріть долоні з переплетеними пальцями.
Складіть пальці у замок і ретельно потріть кінчики.
Окремо потріть великі пальці рук.
Круговими рухами зімкнутими пальцями потріть одну та другу долоні.
Змийте мило під проточною водою.
Витріть руки одноразовим рушником.
Якщо мило та вода недоступні – використовуйте дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60% . Цікавий факт: згідно з дослідженнями, бактерії більше «люблять» жіночі руки. Вчені пов’язують це з тим, що жінки мають тоншу шкіру на руках, нижчу кислотність та інший, ніж у чоловіків, гормональних фон.
Щоб перемогти вірус сьогодні і бути краще підготовленими до можливих майбутніх інфекційних загроз , загальний доступ до гігієни рук має стати реальністю для всіх, у будь-яких умовах, особливо у медичних закладах, школах та людних громадських місцях. Такий підхід рекомендує ВООЗ для забезпечення загального доступу до засобів гігієни рук та вдосконалення практики гігієни рук.
Пам’ятайте, чистота рук – запорука вашого здоров’я!